Datu centrs ir tehnisko, informācijas sistēmu un cilvēku resursu kopums, ar kura palīdzību Jūs varat risināt dažādus IT jomas uzdevumus, kuru veidošanai savā organizācijā, Jums būtu jāveic investīcijas tehnisko resursu iegādei un jāalgo atbilstoši speciālisti.

Mūsu datu centri atrodas divos ģeogrāfiski dažādos punktos Latvijā: Ogrē, Ikšķiles ielā 4 un Rīgā, Televīzijas tornī, Zaķusalā.

Datu centra plānošanas laikā tika ņemtas vērā visas mūsdienīgās prasības, kuras tika izvirzītas datu centram. Mūsu datu centrs atbilst visām Eiropas Savienības prasībām.

Visas datu centra un klientu iekārtas tiek izvietotas 19" telekomunikācijas statnēs, kuras atrodas speciāli aprīkotās telpās. Datu centra ietilpība uz doto brīdi ir apmērām 90 statnes, bet kopējais datu centra laukums ir 120 m2.

Mūsu datu centru īss apraksts

Abi datu centri atrodas labi apsargājamās telpās, un piekļuve serveru istabai ir tikai diviem cilvēkiem, kas atbild par datu centra darbību, citu personu atrašanās serveru telpās ir izņēmuma gadījums un tam ir jābūt nopietnam iemeslam.

Klientiem, kas izmanto mūsu pakalpojumus ir tiesības uz regulāriem profilaktiskiem darbiem uz savām iekārtām darba dienās no plkst. 11:00 līdz 20:00, kā arī ārpus darba laika, pēc vienošanās.


Elektroenerģija

Datu centrs un iekārtas tajā ir aizsargātas pret strāvas īslaicīgu pazušanu, frekvenču kropļojumiem un citām niansēm ar slavenas un drošas firmas „APC" UPS iekārtām. Papildus garantiju, ka elektroenerģija pie mums būs visu laiku dod dīzeļa ģeneratora esamība un darbība, kura jauda ir 44Kw.

Lai nodrošinātu datu centra esošo iekārtu darbu bez pārrāvumiem, tika izplānota un īstenota stabila energo barošanas sistēma, kas aizsargā serverus, tīkla iekārtas un pašu datu centru pret strāvas īslaicīgu pazušanu, frekvenču kropļojumiem un citām niansēm, kas varētu apdraudēt tīkla un serveru darbību.

Šo drošību garantē slavenas un drošas firmas „APC" 2 Modulāras UPS - iekārtas, kuru jauda ir 40Kw (katrai). Pie mazākā elektroenerģijas traucējuma riska faktora rašanās sāk darboties UPS iekārtas, turpinot apgādāt datu centru ar elektroenerģiju. Ja viena UPS iekārta sabojājas (bet tāds risks ir samazināts līdz minimumam), tad otra sāks strādāt ar pilnu jaudu, bet darbojoties paralēli, viņas atbalsta viena otru, radot mazāku noslogojumu katrai UPS iekārtai.

Papildus drošību garantē dīzeļa ģenerators, kura jauda ir 44Kw.


Interneta pieslēgumi

Runājot par Interneta pieslēgumu un izeju globālajā tīklā bez traucējumiem, mēs varam lepoties par pirmklasīgu servisu, ko izveidojām, lai Jūsu serveriem vienmēr būtu brīvs ceļš un nekādu tīkla kolīziju. Tas tika panākts ar kvalitatīvas tīkla iekārtas palīdzību, jo mēs izmantojam tikai labas, visiem pazīstamas tīkla aparatūras firmas - kā CISCO, lai organizētu tīklu darbību un tā struktūru.

Mūsu tīklam ir savienojums ar 2 Up-link'iem (Telia, LTC), nodrošinot tiešu, labu, ātru un drošu izeju Internetā jebkurā laikā. Tiešais pieslēgums pie LIX (Latvian Internet eXchange) apmaiņas punkta ar ātrumu 10Gbps, pie SMILE apmaiņas punkta ar ātrumu 10Gbps un Lattelecom ar ātrumu 10Gbps palīdz veidot ideālu savienojumu ar globālo tīklu, veidojot ātru un drošu ceļu.

Mūsu interneta apmaiņas sistēma un tīkli ir ļoti ātri un droši. Datu centra tīkla struktūra ir izstrādāta tā, lai nodrošinātu maksimāli iespējamo IT pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, maksimālo datu glabāšanas kvalitāti un to aizsardzību pret nesankcionētas piekļuves.

Runājot par datu centra iekšējo komutāciju, mēs izmantojam tikai CISCO firmas komutatorus un maršrutizatorus.

Tīkls serveru telpās tiek atdalīts gan fiziski, gan loģiski, kas garantē, ka Jūsu datiem neviens nepiekļūs. Drošību tīklā garantē ugunsmūris.

Klimats mūsu datu centrā

Pareiza klimata un mitruma uzturēšana ir viens no galvenajiem drošības pasākumiem, kurus ievērojot būtiski samazinās serveru sabojāšanās gadījumu risks. Kondicionēšanas sistēma ir vajadzīga, lai uzturētu serveru telpās vēsu, serveriem piemērotu temperatūru, kā arī lai kontrolētu mitrumu. Elektro iekārtu liels daudzums norobežotās telpās izdala lielu, lieku temperatūru un ja telpas netiek atdzesētas un neuztur tajās vajadzīgo temperatūru, tad sistēma mēdz strādāt ar kļūmēm. Gaisa kondicionēšanas sistēma arī palīdz uzturēt mitrumu serveru telpu vajadzīgo parametru robežās. Pārāk daudz mitruma serveru telpā iekārtām var kaitēt, bet pārāk maz mitruma un statiska elektrība var sabojāt komponentes.

Mūsu datu centra klimats ir labi pārdomāta un droša sistēma, kura attiecās pie A klases sistēmām, kas garantē stabilu, drošu un pirmklasīgu darbību.

Mūsu serveru telpās strādā uzreiz divi kondicionieri, kuri ir savstarpēji rezervēti. Tas nozīmē, ka viens kondicionieris strādā uz pilnu slodzi, bet otrs viņu atbalsta, un ja gadījumā pirmais kādu tehnisku iemeslu dēļ atteicas strādāt, tad otrs sāk strādāt uz pilnu slodzi, turpinot uzturēt vajadzīgo temperatūru un mitrumu serveru telpās. Mūsu kondicionēšanas sistēma uztur temperatūru 18°C robežās, bet gaisa mitrumu pie 65%.

Kondicionieru uzdevums ir arī gaisa attīrīšana. Lai to nodrošinātu katrā kondicionierī atrodas A klases filtri, kas nodrošina daudzpakāpju attīrīšanu. Tie ne tikai pasargā cilvēku plaušas, bet arī pašu kondicionieri.