Pakalpojumu Datu glabāšana "mākonī" var izmantot uzņēmumi, kuriem ir vajadzība uzglabāt lielu datu apjomu un ir nepieciešams piekļūt šiem datiem arī attālināti. Tas nozīmē, ka dati būs pieejami gan birojā, gan mājās, gan no jebkuras citas vietas, kur vien ir pieejams internets. Vietu, kur tiek glabāti dati, sauc par FTP serveri.

"Mākonis" ir īpaši ērts uzņēmumiem, kur tiek veidoti liela apjoma faili un tiem ir nepieciešams piekļūt arī no citas vietas, piemēram: dizaineriem, arhitektiem, reklāmas uzņēmumiem, u.c.

Mūsdienās aprīkot un uzturēt darba vidi ar saviem datoriem, programmnodrošinājumiem un IT personālu ir ļoti dārgi, neefektīvi un nedroši. IT nozares analītiķi prognozē, ka tuvāko gadu laikā uzņēmumu datu apjoms pieaugs līdz pat 500%. Tas nozīmē, ka izmaksas IT infrastruktūras uzturēšanai un apkalpošanai arī pieaugs. Izmantojot attālinātu datu glabāšanu tā sauktajā „mākonī”, izmaksas iespējams samazināt līdz pat 50%.

Uzņēmumi vēlas, lai nauda, ko tie investē IT risinājumos, sāk sevi atpelnīt pēc iespējas ātrāk. Datu glabāšanas risinājumi ir veiksmīgs ieguldījums biznesa drošībā, jo mēs spējam garantēt augstu risku diversifikāciju un piedāvājam datu dublēšanu divos ģeogrāfiski dažādos datu centros. Turklāt augsta līmeņa datu glabāšanas risinājumi tagad ir pieejami sākot no pāris EUR mēnesī!

Dažādu IT nozares analītiķu pētījumi rāda, ka pat lielu kompāniju, pašu veidota datu glabāšanas kapacitāte ir ļoti maza. Lielākoties tās nav gatavas ātri reaģēt uz datu apjoma pieaugumu, pielāgojot visas tehniskās specifikācijas jaunajām prasībām.

Datu centru pakalpojumu izmantošana palīdz ekonomēt uz elektroenerģijas patēriņu, kas mūsdienās ir ļoti svarīgs faktors.

Datu glabāšana mākonī - izmaksu kalkulators

HDD
GB
Summa bez PVN: