Tehnoloģijām attīstoties, arvien aktuālāka paliek iespēja uzņēmumiem un organizācijām būt mobilām, piekļūstot saviem datiem un programmām, lai arī kur Jūs atrastos!

Tas nozīmē arī to, ka Jums nav jāraizējas par datu saglabāšanu vai atgūšanu dažādu negadījumu rezultātā. Ja sabojājas stacionārais dators, uzlīst kafija portatīvajam datoram vai vēl ļaunāk dators tiek nozagts – visi Jūsu dati ir drošībā. Viss kas Jums vajadzīgs – cita ierīce no kuras pieslēgties Virtuālajai darbvirsmai kur viss ir gluži tāpat kā pirms tam.

Arvien biežāk rodas nepieciešamība piekļūt darba videi no dažādām vietām un dažādam ierīcēm (portatīvajiem datoriem, planšetdatoriem, mobilajiem tālruņiem). Lai šo procesu padarītu maksimāli drošu, kā viens no risinājumiem tiek piedāvāta lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija, kas nozīmē, ka dati neglabājas fiziskā ierīcē, bet gan atrodas virtuālā vidē, kurai var piekļūt tikai konkrētais lietotājs.

Visbiežāk tehnikai sabojājoties galvenais jautājums kas nodarbina cilvēkus – vai varēs atgūt tajā esošo informāciju. Ja viedtālruņiem to nodrošina sinhronizācija ar Google vai iCloud, tad datortehnikai līdzvērtīgs risinājums ir virtuālā darbvirsma.

Lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija ļauj ietaupīt uz jaunas datortehnikas iegādes izmaksām, jo aplikācijas, kas tiek izmantotas, netiek instalētas uz pašas iekārtas, tādējādi tās funkcionēs tik ātri, cik vien ātri tās spēs darbināt serveris. Kas, savukārt, nozīmē, ka virtualizācija ļauj ietaupīt arī energo resursus, ir videi draudzīgāka un tādējādi vairo pasaules ilgtspējību.