Virtuālais privātais tīkls (VPN) ir risinājums, kas ļauj veidot privātu savienojumu, izmantojot publiskā tīkla infrastruktūru un izdalītu savienojuma kanālu, kas balstīts uz “point-to-point” tehnoloģijas.

Risinājuma tehnoloģija loģiski atdala klientam izdalītu datu pārraides kanālu no publiskā tīkla, izmantojot šifrēšanas metodes un tunelēšanas protokolus. Turklāt pieslēgties tīklam var tikai autorizēti lietotāji, izslēdzot jebkādas nesankcionētas piekļuves iespējas un nodrošinot ātru datu pārraidi bez pārrāvumiem. Risinājums ļauj efektīvi paplašināt uzņēmuma darbību ģeogrāfiski un izveidot savu korporatīvo tīklu, kas reālajā laikā nodrošina datu plūsmu un lietotņu nepārtrauktu darbību caur vienu interfeisu. Tādējādi uzņēmumam nav vajadzības veikt kapitālieguldījumus un risinājums ļauj būtiski samazināt operatīvās izmaksas paaugstinot produktivitāti, aizstājot novecojušas tīkla iekārtas un tehnoloģijas, kā arī neiegādājoties papildu VPN aparatūru un programmatūru.

VPN ir izmaksu ziņā izdevīgs risinājums drošai informācijas plūsmai un datu apmaiņai starp vairākiem punktiem publiskā datu pārraides tīklā pieslēdzoties privātam tīklam. Drošu savienojumu iespējams nodrošināt no jebkuras ģeogrāfiskās atrašanās vietas, neatkarīgi no tā, vai Jums ir vairākās uzņēmuma filiāles visā pasaulē vai arī plānojat darbu no mājām, VPN ir efektīvs risinājums attālināti pieslēdzoties uzņēmuma datortīklam.

VPN risinājums nodrošina tādu biznesam kritiski svarīgu aplikāciju un programmu nepārtrauktu darbību, kā, piemēram, failu apmaiņas, pārvaldības un grāmatvedības programmatūras, e-pasta, CRM (Customer Relationship Management) un ERP (Enterprise Recource Planning) programmas, kā arī augstas kvalitātes straumēšanas, videokonferenču un citu tiešsaistes aplikāciju darbību, izmantojot privātu tīkla tuneli. Tāpat virtuālais privātais tīkls ļauj efektīvi organizēt attālinātu darbu un komunikāciju starp mātes uzņēmumu un tā filiālēm ar izvietojumu dažādās pasaules valstīs, tādējādi sniedzot jebkuram VPN lietotājam iespēju izveidot savienojumu drošai datu pārraidei no dažādām ierīcēm – viedtālruņa, portatīvā vai planšetdatora.